Kolejny talent pisarski w kl. VIII a

Niektórzy piszą, ale wyłączne do tzw. “szuflady”, czyli dla siebie, nie chcą dzielić się swoimi uczuciami i przemyśleniami z innymi z obawy przed negatywną oceną, przed komentarzami. Tak też było z Mają Nowicką uczennicą kl. VIII a, która swojej twórczości nie chciała nikomu ujawnić. Na szczęście przełamała się i zaufała swojej polonistce p. Ewie Woźnej-Skowrońskiej, pokazując skrywane utwory, które obfitują w środki stylistyczne takie jak: liczne metafory, oksymorony, a jej bogate słownictwo wskazuje na nieustanne obcowanie z literaturą piękną. Niebawem Maja wyśle kilka swoich krótkich opowiadań na konkurs. Mamy nadzieję, że talent Mai nadal będzie się rozwijał i jeszcze o niej i jej twórczości usłyszymy.  

Poniżej znajdują się wybrane utwory Mai: 

Życie  

Przeszłość jest prologiem w naszym życiu. Teraźniejszość jest pisana przez każdego z nas. Przyszłość jest zależna od decyzji, jakie podejmujemy. A to co dzieje się po nich, jest epilogiem historii, którą stworzyliśmy. 

Księżyc 

Księżyc jest naszym najlojalniejszym towarzyszem. Nigdy nie odchodzi. Nieustannie patrzy na nas z góry, poznając nas zarówno w mroku jak i w świetle dnia. Jest niezmiennie zmienny, dokładnie tak jak my. Każdego dnia jest inny, choć z pozoru taki sam. Czasami jest silny i pełny światła, a czasami słaby i blady. Księżyc nas rozumie. Rozumie, co to znaczy być człowiekiem. Być na zmianę odważnym i niepewnym. Być zarówno samotnym i otoczonym milionami istot. Być stworzonym z wad i zalet. Stworzonym z niedoskonałości. 

Okno 

Siedzę przy oknie i patrzę na spotkanie deszczu, śniegu i liści. Tańczą na zmianę na wietrze, przedzierając się przez ludzi. Ludzi, którzy nie zadają sobie trudu, by przejąć się pięknem, spadającym na nich z nieba. Nie rozumieją oni tego, że mogą poczuć na skórze dary wszechświata, tylko dlatego że są wolni. Nie obchodzi ich to.  

Żałuję, że nie mogę wypełnić ust kroplami deszczu i wypychać kieszeni płatkami śniegu. Szkoda, że nie mogę przeciągnąć palcami po żyłach opadłego z drzewa liścia i poczuć uszczypnięcia zimnego wiatru na nosie.  

Zamiast tego ignoruję rozpacz sklejającą mi palce i odchodzę od okna, idąc w kierunku nieznanej przyszłości.

Ewa Woźna-Skowrońska

WAKACJE !


Życzymy wszystkim pogodnych wakacji, pełnych jak najlepszych wrażeń, chwil wartych wspominania i udanego, w pełni zasłużonego wypoczynku.

Lato

przycisk.1

This will close in 25 seconds